5 důvodů, proč začít užívat L-karnitin

Hubnete, cvičíte, pijete bílkovinové nápoje ... ale svaly pořád nikde? Přemýšleli jste již o L-karnitinu? Aminokyselinu L-karnitin dobře znají všichni, kteří chtějí nejen zhubnout, ale i získat svalovou hmotu. Proč?

image

Čím se liší L-karnitin od jiných běžně užívaných látek na zlepšení výsledků tréninku, například spalovačů tuků? L-karnitin není stimulující látka, ale nezbytná aminokyselina v našem těle. Ačkoli naše tělo karnitin produkuje samostatně, kvůli nevyvážené stravě, zvýšené námaze nebo stárnutí, se jeho produkce zpomaluje.

Úkolem L-karnitinu je, že tuky, který jíme s jídlem (tj. mastnými kyselinami s dlouhým řetězcem), přenese do té části buňky, která je zodpovědná za spalování tuku na energii, tzv. buněčné továrny na energii – mitochondrie. Až tam se tuk spálí na energii.

1.  Zrychlené spalování tuku

Bez L-karnitinu by většina tuku, kterou jíme, nemohla být použita pro energii. Čím více L-karnitinu máme, tím vyšší je spotřeba tuku a tím méně je jeho ukládání v podobě tukových polštářků.

2. Zvětšení svalové hmoty

Když jste fyzicky aktivní, tělo spotřebovává více energie. Vzhledem k tomu, že L-karnitin zvyšuje spotřebu tuku na energii, tělo nevyužívá své bílkoviny a zásoby glykogenu (rezerva cukru v játrech a svalech, která je železnou rezervou pro kritické situace). To znamená, že během cvičení nebudete ztrácet proteiny ze svalů, ale zásoby tuku.

Dalším způsobem, jak karnitin ovlivňuje nabývání svalů, je že snižuje malé poškození svalů, které se jsou při každém cvičení běžné. Protože je poškození svalů méně, je i méně zranění testosteronových receptorů. Studie navíc ukázaly, že karnitin také zvyšuje počet testosteronových receptorů, což znamená, že se na ně může vázat více testosteronu a zvětšovat tak svalovou hmotu.

Bylo také prokázáno, že karnitin je účinný při zvyšování svalové námahy. To jednoduše znamená, že můžete cvičit intenzivněji, aniž byste se cítili unavení.

3. Rychlejší regenerace

L-karnitin pomáhá urychlit regeneraci svalů pomocí různých mechanismů účinku.

První je spojen s úlohou L-karnitinu při spalování tuku: protože tělo za pomoci L-karnitinu spaluje na energii primárně tukové zásoby, rezervy glykogenu a bílkoviny jsou zachovány. Výsledkem je menší únava během cvičení a rychlejší regenerace.

Další mechanismus je spojen s lepším využitím testosteronu (známého "stavitele svalů") v důsledku zvýšené koncentrace testosteronových receptorů.

Třetím mechanismem je zabránění vzniku volných radikálů, které poškozují svalová vlákna – L-karnitin má také úlohu antioxidantu ve svalech.

4. Podporuje zdraví srdce a žil

Vzhledem k tomu, že L-karnitin sbírá tuky z krevního oběhu, zabraňuje tomu, aby přebytečný tuk způsoboval problémy v těle. To chrání žíly a působí preventivně při ateroskleróze (pomáhá předcházet ucpání žil).

5. Zlepšuje vzhled pokožky

Protože L-karnitin sbírá tuky, které pak tělo využije na energii, také snižuje nadměrné vylučování z mazových žláz pokožky. To je důvod, proč pokožka vypadá méně mastná a sníží se také výskyt pupíků.

Který je nejčistší L-karnitin na trhu?

L-CARNITINE PURE 500 je prémiový L-karnitin od renomované švýcarské společnosti Lonza.

Nejčistší L-karnitin na trhu s ověřenými účinky: o 16 % vyšší spalování tuků a 5x rychlejší proměna tuku na energii.

Kupte si L-carnitine Pure 500 se SLEVOU ještě dnes!

Mohlo by vás zajímat