7 POTRAVIN, KTERÉ ZPŮSOBUJÍ CELULITIDU

Určitě víte, že některé potraviny jsou nejenom tučné, ale jsou také zodpovědné za vznik neatraktivní pomerančové kůže. Přečtěte si tento článek a zjistěte nejen to, jakým potravinám byste se měli vyhnout, ale také jak je nahradit! Číslo 7 bude asi pro všechny nejtěžší ...

image

1. Sójová omáčka

Už jste si někdy všimli, že po konzumaci slaného jídla jako např. sushi se sójovou omáčkou máte pocit nafouklosti a oteklých nohou? Je to proto, že vaše tělo po jídle bohatém na sodík zadržuje vodu. Nošením těsných džínů pouze zhoršíte svůj krevní oběh a celulitidu bude vidět ještě více.

Náhrada: Volbou sójové omáčky s nízkým obsahem sodíku můžete snížit příjem soli až o 700 mg!

2. Margarín

Před několika desetiletími vědci zjistili, že hydrogenace vodíku proměňuje rostlinný olej na pevnou látku a zůstává takový i při pokojové teplotě. Výroba pevných olejů a trans-mastných kyselin byla mezníkem v potravinářském průmyslu. Tuky z kapalných rostlinných olejů byly roztíratelné, a proto ideální pro naše ledničky. Jejich negativní účinky by však neměly být podceňovány!

Trans-mastné kyseliny se nahromadí ve vašem těle, kde ucpávají tepny a ztěžují cirkulaci a přívod kyslíku. Tvrzené tuky zničí metabolismus a není nic, co by mohlo způsobit celulitidu tak rychle a násilně jako margarín.

Náhrada: Máslo je vynikajícím zdrojem mastných kyselin a obsahuje nenasycené kyseliny linolové nebo CLA, které pomáhají při hubnutí.

3. Klobásy a sýry

Standardní porce plátků salámů nebo sýrů obsahuje až 790 mg sodíku, což představuje třetinu doporučené denní dávky. Některé sýry dokonce obsahují 400 mg soli v jedné porci. Jak to všechno souvisí s celulitidou? Potraviny s vysokým obsahem sodíku, jako jsou klobásy, slanina a sýr, způsobují zadržování vody. Oteklost a přebytečná voda v těle činí celulitidu ještě viditelnější.

Náhrada: Naštěstí se nemusíte úplně vzdát svého milovaného sendviče. Ale udělejte chytré nákupy: podívejte se na nízký obsah sodíku v těchto potravinách, jezte hodně ovoce a zeleniny a ujistěte se, že pijete přes den dostatek vody. Hydratace zajistí menší viditelnost pomerančové kůže!

 4. Bílý chléb

Chcete-li se zbavit celulitidy, odborníci na výživu doporučují, abyste přestali konzumovat bílou mouku. Proč? Tělo přeměňuje rafinované uhlohydráty na cukry a pak na glukózu – živinu, která poškozuje kolagen a zhoršuje vzhled celulitidy.

Náhrada: Produkty z celozrnné mouky pomáhají předcházet hromadění glukózy v těle, zabraňují vzniku podkožních dolíčků a podporují snižování hmotnosti.

5. Pizza

Experti na výživu zdůrazňují, že kromě genetických předpokladů může ovlivnit vývoj celulitidy mnoho dalších faktorů. Jednou z nejčastějších příčin je špatný krevný oběh. Strava bohatá na nezdravé tuky může narušit oběh a zabránit okysličování. Spojovací tkáň je oslabena a pomerančová kůže se stává viditelnější. Chcete-li zlepšit svůj krevní oběh, je důležité vyhnout se jídlu s vysokým obsahem nasycených tuků, jako je např. pizza.

Náhrada: I když máte málo času, nepotřebujete okamžitě zavolat nejbližší pizzerii. Chutný salát s kuřecími prsíčky a grilovanou zeleninou zdobenou parmazánem je snadný, rychlý a především zdravý!

6. Sycené slazené nápoje

Je vaše celulitida každým rokem horší? Vaše tělo pravděpodobně produkuje méně kolagenu – bílkoviny, které podporuje vzhled hladké a pevné pokožky. Bohužel, je to součást přirozeného stárnutí a tento proces není možné zvrátit. Pomáhá však jíst méně cukru (prokázalo se, že urychluje rozpad kolagenu). Přestože je cukr přítomen ve všech potravinách, největší množství cukru pochází ze sladkých nápojů, jako jsou například džusy, energetické nápoje a sycené nápoje.

Náhrada: Je velmi jednoduchá – čistá voda!

7. Sladkosti

Sníst malý kousek čokolády je lepší než zbaštit celý dort – ale neznamená to, že je to pro vaše tělo dobré. Překvapivě může i malý pamlsek ze supermarketu obsahovat až 42 gramů cukru. Může přispět k nárůstu hmotnosti a k rozpadu kolagenu v těle, což zhoršuje vzhled celulitidy.

Náhrada: Pokud máte chuť na bonbóny, jezte ovoce. Obsahuje mnoho vitamínů, ale také cukry. Ovoce je ideálním řešením. Častěji sáhněte po malinách, které jsou bohaté na ketony, zrychlí váš metabolismus a pomůžou vám zhubnout!

 

Zbavte se celulitidy se sadou Booty Shaper! 

Sada obsahuje nápoj WaterOut XXL a nový Booty Gel s revolučním anti-celulitidním účinkem!

Se sadou Booty Shaper:

- zaznamenáte první výsledky již za 10 dní,

- snížíte zadržování vody a odstraníte toxiny, které způsobují celulitidu

- zredukujete celulitidu, zpevníte pokožku na hýždích, břichu a pažích a zmenšíte obvod stehen až o 2,1 cm.

image

Produkty pro vás

Mohlo by vás zajímat