Červené pomeranče ze Sicílie – recept na zdraví a štíhlou postavu!

Není pomeranč jako pomeranč! Pomeranče s červenou dužinou jsou hybridním poddruhem, proto mají i odlišné vlastnosti než jejich oranžoví příbuzní. Proč jsou prospěšné pro naše zdraví a jak ovlivňují spalování tuků?

image

Rudé slunce ze Sicílie

Ideální podmínky pro pěstování tohoto působivého ovoce je oblast pod sicilskou Etnou. Sicilská odrůda pomerančů je považovaná za nejkvalitnější druh pomerančů a vyskytuje se ve 3 variantách:

• Sanguinello

• Tarocco

• Moro

Červená pigmentace sicilského pomeranče byla způsobena antokyanem – látkou ze skupiny flavonoidů, jejíž přítomnost v ovoci je spojena s klimatem. Ve zvýšené míře se totiž produkuje během chladných nocí a zároveň horkých dnů sicilského podzimu.

Antokyan je antioxidant, kterým se ovoce brání proti vnějším vlivům a zároveň způsobuje pigmentaci, která dává tomuto pomeranči nádherně karmínovou barvu. Odrůda Moro je nejčervenějšíodrůdou sicilského pomeranče a obsahuje tohoto antioxidantu nejvíc. 

Antokyany, které ovoci a zelenině propůjčují sytě rudou až fialovou barvu nalezneme i např. v červeném víně, rybízu nebo červeném zelí.

Antioxidační vlastnosti pomeranče druhu Moro

Právě díky zvýšenému množství antioxidantů mají pomeranče druhu Moro širokou paletu využití v lékařství. Z důvodů svých skvělých vlastností se používají proti zánětům i jako dezinfekce, pro zlepšování metabolismu a snižování krevního tlaku.

Jsou skvělým pomocníkem při chronické únavě, zlepšují imunitní systém a posilují srdečně-cévní systém. Jako součást celkové terapie pozitivně účinkují v boji proti hemoroidům, celulitidě a křečovým žílám.

image

Jak antioxidanty ovlivňují hubnutí?

Antioxidanty bojují proti volným radikálům a kromě obecně pozitivního vlivu na lidské zdraví, podporují i vylučováníhormonu (tzv. adiponektinu), který hraje klíčovou roli při metaboslimu tuků a cukrů. Pokud je ho málo, nebo se naruší jeho vylučování, máme, kromě zjevného přibírání na váze, větší možnost onemocnět diabetem mellitus typu 2 nebo aterosklerózou.

Tento hormon se tvoří v tukových buňkách a jeho množství je ovlivněno věkem – čím jste starší, tím méně ho máte. Dále jeho hladinu snižují i metabolické poruchy jako např. cukrovka nebo zvýšený krevní tlak.

Konzumace ovoce obsahujícího antioxidanty tedy podporuje metabolismus a spalování tuků.

To nejlepší z červených pomerančů v kapslích AdipoBurn EXTREME

Antioxidanty obsažené právě v pomeranči druhu Moro – hlavní složka kapslí AdipoBurn EXTREME podporují vylučování hormonu adiponektinu a zároveň i spalování tuků a cukrů.

Kapsle AdipoBurn EXTREME obsahují další 2 antioxidanty: kapsaicin z kajenského pepře a katechiny ze zeleného čaje. Perfektní kombinace pro zdraví a štíhlou postavu!

Využijte speciální SLEVY a kupte si AdipoBurn EXTREME ještě DNES!

Produkty pro vás