Co nejčastěji jíte, když máte v noci hlad?

Nebojte se, stává se to nám všem! Je důležité si uvědomit, že stravování těsně před spaním má několik negativních důsledků – pro naši hmotnost, naše játra a dokonce i naše zuby.

image

Nenechte se mýlit, 100% doporučujeme, abyste měli poslední jídlo 2 hodiny před spaním. Ale pokud opravdu nemůžete odolat nebo pokud jste dříve neměli čas jíst, existují některá jídla, která vašemu tělu způsobí nejmenší poškození.

Mléčné výrobky

Pravděpodobně jsme to všichni jednou slyšeli, že sklenka teplého mléka před spaním nám pomůže lépe spát. Ale víte proč? Nejen mléko, ale všechny mléčné výrobky obsahují tryptofan. Jedná se o aminokyselinu, která jakmile je v těle, přemění se na serotonin. A serotonin je nejdůležitější hormon pro regulaci spánku.

Chcete zdravější alternativu k mléku? Vyzkoušejte kefír – obsahuje méně kalorií, tuků a cukrů. Má také více přínosů pro zdraví než obyčejné mléko.

Krůtí prsa

Krůtí maso je dobrým zdrojem bílkovin a má nízký obsah tuku, což usnadňuje jeho trávení. Kuřecí prsa jsou také dobrou alternativou, ale krůtí maso má přece jen méně tuku. Ale buďte opatrní! Abychom zůstali u zdravého stravování s nízkými kaloriemi a nezatěžovali naše trávení, raději se vyhněte smažení!

Krémová dýňová nebo brokolicová polévka

Dýně a brokolice obsahují mnoho důležitých živin – minerálů i vlákniny – takže lahodná krémová polévka poslouží jako perfektně výživný pokrm!

Ryby

Snadno strávitelné a s nízkým obsahem kalorií. Opět, raději nesmažte!

Vejce

Vejce jsou výborným zdrojem bílkovin, rychle zasytí a snadno se tráví.

Avokádo

Avokádo je dobrou alternativou k vejcím! I když je poměrně kalorické (160 kcal na 100 g), může také snížit tendence ke konzumaci rychlého občerstvení o 40 %.** Díky tomu je dokonalým spojencem, aby se zabránilo nájezdům na ledničku v pozdních večerních hodinách.

Pokud hledáte další pomoc při nočním přejídání, snížení chuti k jídlu, zlepšení spánku a hubnutí, zkuste náš úžasný NightBurn EXTREME! Nyní ve speciální akci!

**Zdroj: El País, https://elpais.com/elpais/2016/02/03/buenavida/1454495608_382951.html

Produkty pro vás