5 cviků pro tvarování břicha (žádné sedy-lehy!)

Pokud jste vždy toužili po plochém a zpevněném břiše, pravděpodobně jste někdy v rámci cvičení zkoušeli sklapovačky a sedy-lehy. Je ale pravděpodobné, že jste se nedočkali výsledků, jaké jste očekávali, přestože jste tyto otravné a upřímně řečeno super nudné cviky prováděli pravidelně.

Proč?

Jak se ukazuje, sklapovačky a sedy-lehy nejsou nejúčinnějšími cviky na břicho. A ve skutečnosti existuje mnohem lepší způsob, jak spalovat břišní tuk. 

Čtěte dál a zjistěte, jak se efektivně zbavit břišního tuku a vytvarovat si střed těla podle svých představ.

Bored of crunches and sit-ups? Try these 5 ab exercises instead!

Proč nejsou sklapovačky a sedy-lehy ideální

Přestože jsou sklapovačky a sedy-lehy považovány za klasické cviky na břicho, je možné, že už vás omrzely.

Sklapovačky a sedy-lehy mohou také velmi zatěžovat záda a z dlouhodobého hlediska mohou způsobovat bolesti zad.

Pokud jsou tyto cviky součástí vaší rutiny, ať už vás baví nebo ne, a stále máte pocit, že nevidíte výsledky, které chcete, je načase to změnit. 

Vytvarujte si břicho pomocí těchto 5 jednoduchých cviků

Jste připraveni rozloučit se s nudnými cviky? Máme pro vás pět cviků, které vám nejen pomohou rychleji vytvarovat břicho, ale také vám zpříjemní cvičení.

Pojďme se rovnou podívat na tyto snadné cviky na břicho, které jsou vhodné pro každého a zapojí všechny břišní svaly. Nezapomeňte začít svým vlastním tempem a postupně zvyšovat intenzitu, jak si na cviky zvyknete. Doporučujem zvolit 2-3 cviky 2-3x týdně.

Navíc pro vás máme bonusový tip, jak se zbavit břišního tuku pomocí lokálního spalování tuků. Pokračujte ve čtení a odhalte tajemství svého vysněného břicha!

1. Mrtvý brouk

Lehněte si na záda, ruce zvedněte do vzduchu a nohy zvedněte a pokrčte v kolenou do pravého úhlu. Po celou dobu cvičení dbejte na to, abyste měli spodní část zas opřenou o podlahu.

Pomalu natahujte jednu nohu a opačnou ruku tak nízko, jak vám to tělo dovolí. Na několik vteřin se zastavte a zvedněte je zpět nahoru. Právě jste zvládli jedno opakování. Pokračujte ve střídání stran, dokud nedokončíte všechna opakování v jedné sérii. Odpočiňte si 2-3 minuty a sérii opakujte. 

Začátečníci: 2 série po 10 opakováních

Mírné pokročilí: 4 série po 10 opakováních

Pokročilí: 4 série po 15 opakováních

2. Zvedání nohou

Lehněte si na záda a ruce položte po obou stranách těla dlaněmi dolů. Pro dodatečnou podporu můžete ruce položit pod spodní část zad.

Zapojte střed těla a zvedněte nohy, držte je rovně. Pak nohy spusťte co nejníže. Právě jste zvládli jedno opakování. Pokud provádíte více sérií, dopřejte si mezi nimi 2-3 minuty odpočinku.

Začátečníci: 2 série po 10 opakováních

Mírně pokročilí: 4 série po 10 opakováních

Pokročilí: 4 série po 15 opakováních

3. Pomalý horolezec

Začněte v pozici prkna s dlaněmi přímo pod rameny a narovnanými pažemi. Vaše tělo by mělo tvořit rovnou linii. Zapojte břišní svaly a zároveň zvedněte jednu nohu z podlahy a pokrčte koleno směrem k hrudníku. 

V této poloze vydržte 5 sekund a vraťte se do výchozí polohy. Opakujte s opačnou nohou. Právě jste zvládli jedno opakování. Pokud provádíte více sérií, dopřejte si mezi nimi 2-3 minuty odpočinku.

Začátečníci: 2 série po 10 opakováních

Mírně pokročilí: 4 série po 10-15 opakováních

Pokročilí: 4 série po 20-30 opakováních

4. Ruský twist

Posaďte se na podlahu se zdviženými koleny pokrčenými v úhlu 45 stupňů. Chodidla by měla být zvednutá nad podlahou. Ruce by měly být sepnuté nad hrudníkem.

Předkloňte se a pomalu otočte trupem na jednu stranu, záda držte rovně a zapojte břišní svaly. Otočte se co nejvíce a poté se vraťte do výchozí polohy. Opakujte na opačnou stranu. Právě jste provedli jedno opakování. Pokud provádíte více sérií, odpočívejte mezi nimi 2-3 minuty.

Začátečníci: 2 série po 10 opakováních

Mírně pokročilí: 4 série po 10 opakováních

Pokročilí: 4 série po 15 opakováních

5. Zvedání činky odspodu nahoru (Sekání dříví) 

Tento cvik se provádí s činkou ve stoje. Můžete použít libovolné závaží, které máte doma a s postupem času můžete váhu zvyšovat.

Uchopte činku oběma rukama. Spusťte tělo do polohy polodřepu  zároveň natočte trup na pravou stranu. Činku držte na vnější straně kolena s nataženýma rukama. Zatněte břišní svaly, zatímco otáčíte trup do leva a zvedáte natažené paže nad levé rameno. 

Zastavte a vraťte se do výchozí polohy. Opakujte na opačnou stranu. Právě jste provedli jedno opakování. Pokud děláte více sérií, odpočívejte mezi nimi 2-3 minuty.

Začátečníci: 2 série po 10 opakováních

Mírně pokročilí: 4 série po 10 opakováních

Pokročilí: 4 série po 15 opakováních

Spalujte břišní tuk s AdipoBurn XXL!

Tyto cviky na břicho jsou skvělým způsobem, jak budovat svaly a zpevnit střed těla. Nestačí ale ke spálení vrstvy tvrdohlavého břišního tuku, která se nachází nahoře.

Abyste skutečně mohli ukázat výsledky své tvrdé práce, musíte zvýšit spalování tuků. AdipoBurn XXL je neuvěřitelný spalovač tuku, který se zaměřuje na břišní tuk a pomáhá vám odhalit ploché břicho, které jste si vždycky přáli.

Vyzkoušejte nyní AdipoBurn XXL a budete moci sebevědomě odhalit své ploché a vytvarované břicho!

Produkty pro vás

SPALOVÁNÍ TUKŮ
-68%
Speciální cena 1 370 Kč Běžná cena 4 296 Kč
Zobrazit produkt

Mohlo by vás zajímat