Dobré trávení – klíč ke správné váze

Všichni víme, jak důležitá je vláknina pro naše zdraví. Vláknina pomáhá regulovat trávení a hraje důležitou roli při procesu hubnutí.

image

Dobré trávení a strava bohatá na vlákninu mohou také snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění, hypertenze a cévní mozkové příhody. Bohužel příjem vlákniny je v současné době na velmi nízkých úrovních, mnoho Čechů nezískává ani doporučené denní množství vlákniny.

Výhody vlákniny z naší stravy

Vláknina je jednou z nejdůležitějších potravin v naší každodenní stravě. Ale proč?

Odhalujeme všechny její výhody:

Vláknina příznivě zvyšuje objem stolice a napomáhá tak peristaltice (hladkému průchodu střevem) a tím také snižuje možnost karcinogenů, které se mohou ve střevě usazovat. Trávicí trakt je chráněn, očištěn a posílen. Vláknina pomáhá udržovat pocit plnosti, takže podporuje všechny typy hubnutí.

Pomáhá čistit tlusté střevo, protože usnadňuje vstřebávání živin a způsobuje menší nepohodlí.

Podporuje správný metabolismus, obnovuje bakteriální flóru ve střevě, zabraňuje tvorbě divertikul a žaludečních vředů.

Vláknina snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.

 

Kolik vlákniny je třeba denně užít?

Doporučené denní množství vlákniny pro muže do 50 let je 38 gramů a pro ženy stejného věku 25 gramů. Lidé nad 50 let potřebují méně vlákniny (30 gramů denně pro muže a 21 gramů denně pro ženy).

Konkrétně by mladí lidé měli každý den konzumovat stejné množství vlákniny, jaké se nachází v 15 plátcích celozrnného chleba! Užívání správného množství vlákniny je proto skutečným nadlidským výkonem v dnešní době.

Řešení

Protože konzumace správného množství vlákniny je obtížný úkol, společnost Slimmium vyvinula výjimečný produkt, který vám pomůže dosáhnout denního příjmu vlákniny. Výrobek obsahuje jitrocel indický, které zvyšuje objem stolice, a tak podporuje průchod střevem. Jitrocel indický je součástí rozpustné vlákniny, což znamená, že má pro kardiovaskulární systém mnoho zdravotních výhod. Snižuje vstřebávání cukru v krvi, což je zejména praktické pro diabetiky. Snižuje pocit hladu, což má podpůrný vliv na hubnutí a také pomáhá zmírňovat důsledky zácpy.

PsylliSlim – mnohem více než nápoj

PsylliSlim obsahuje rozpustnou a aktivní vlákninu, díky které:

  • podporuje trávení a pomáhá při hubnutí,
  • zabraňuje náhlým přepadům hladu,
  • reguluje hladinu cukru v krvi.

Mohlo by vás zajímat