JAK HORMONY OVLIVŇUJÍ NAŠI POSTAVU

Věděli jste, že existuje vztah mezi fungováním hormonů a tvarem vaší postavy?

Klinické studie dokázaly, že fungování žláz s vnitřní sekrecí, které produkují hormony, má přímý vliv na tvar postavy, respektive rozložení tuku v těle.

Pokud tyto žlázy nefungují správně, je téměř nemožné udržet si zdravou hmotnost.

image

Jaký vliv mají hormony na výsledky hubnutí?

Žlázy s vnitřní sekrecí produkují hormony a uvolňují je do krve. Krví jsou transportovány po celém těle a vykonávají různé funkce. Endokrinní systém nemůže fungovat správně, jestliže spotřebováváme příliš mnoho cukru, jsme na nízkokalorické dietě nebo se často vystavujeme toxickým chemikáliím.

Existují 3 typy lidí s různými příznaky, jež mohou souviset s poruchou hormonů.

1. Lidé s poruchou funkce nadledvin

Nadledviny se nacházejí nad každou ledvinou a mají velmi důležitou roli při ochraně těla před ničivými účinky chronického stresu.

Hormony produkované touto žlázou udržují normální hladinu cukru v krvi a stimulují produkci buněčné energie.

Symptomy:

  • Chronická únava a vyčerpání po minimální námaze
  • Akumulace tuku převážně v centrální části těla
  • Zadržování tekutin v těle
  • Zvýšená chuť na slané pokrmy
  • Trávicí potíže, artritida, silné premenstruační příznaky

 image

Doporučení

Lidé s poruchou funkce nadledvin mají tendenci mít větší chuť na slané nebo mastné pokrmy. Tyto potraviny stimulují nadledviny a při nadměrné konzumaci mohou vést k nadměrné stimulaci nadledvin a následně ke zvýšení hmotnosti. Pokud se ocitnete ve výše uvedené situaci, doporučujeme jíst méně tučné a slané potraviny a raději si dopřávat spoustu ovoce, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, celozrnné pečivo.

 Fyzické rysy tohoto typu lidí jsou široká ramena, silné nohy a nahromaděný tuk v pase. Nejproblematičtější je u těchto lidí při hubnutí právě oblast břicha, proto doporučujeme provádět cvičení na posílení břicha a také nohou.

 

Slimmium doporučuje PsylliSlim:

Lahodný nápoj s příchutí borůvky, bohatý na aktivní vlákniny, který obsahuje pouze 104 kalorií. PsylliSlim zlepšuje vstřebávání živin, přispívá k rychlejšímu a pravidelnějšímu trávení. Mimo jiné zvyšuje dlouhodobě pocit sytosti a pomáhá tak zhubnout

Mohlo by vás zajímat