10 tipů, jak zhubnout před létem 2023

Léto 2023 je za dveřmi, a pokud nejste se svým tělem úplně spokojeni, může pro vás být sezóna šortek, šatů a plavek velkým zdrojem stresu. Naštěstí je ještě čas se se svými problémy vypořádat a cítit se během letních měsíců i po nich jako nejlepší verze sebe sama.

Poletje

Připravili jsme pro vás seznam 10 tipů, jak přistupovat k hubnutí ze všech úhlů – těla, stravy i mysli – abyste do léta vstoupili s naprostou jistotou!

1. Rozhýbejte své tělo  

Zpočátku se to může zdát náročné, ale můžete začít malými kroky! Věnujte denně 15-30 minut cvičení, ať už jde o chůzi, jógu nebo lehký běh.   

Časem si možná všimnete, že vám obvyklých 15 minut už nestačí, a tak poznáte, že je čas přidat do svého programu něco dalšího. Až se na to budete cítit, zvyšte množství kardio cvičení, postavte se výzvě v podobě vysoce intenzivního tréninku nebo zapracujte na formování postavy pomocí silových cvičení.

2. Zlepšete svou kondici pomocí tréninkového plánu

Pokud jste unaveni svým běžným cvičebním režimem a myslíte si, že je čas na nějakou novinku, dodržování fitness plánu, který je přizpůsoben vašim konkrétním cílům, může přinést kýženou změnu.

Pokud rádi cvičíte v posilovně, zvažte možnost objednat si osobního trenéra, který vám sestaví strukturovanější program. Pokud dáváte přednost cvičení doma, nemusíte hledat dál: na našich webových stránkách máme k dispozici bezplatný 28denní cvičební program!

3. Nezapomeňte na odpočinek

Věděli jste, že spánek a hubnutí spolu neoddělitelně souvisí? Nejenže během spánku spalujeme určité množství tuku, ale nedostatek spánku může také zpomalit náš metabolismus, což přispívá k přibývání na váze.  

Nepodceňujte sílu kvalitního spánku a dbejte na to, abyste spali více než 7 hodin denně.

4. Nevynechávejte snídaně

S blížícím se létem můžete mít tendenci vynechávat jídla, počínaje snídaní. To může být kontraproduktivní, protože snídaně pomáhá tělu cítit se syté a spokojené, což snižuje pravděpodobnost přejídání během dne. 

Tři hlavní jídla a dvě menší svačiny vám pomohou rozložit příjem kalorií a zrychlit metabolismus. Nevynechávejte tedy snídani ani žádné jiné jídlo, ale dbejte na to, aby vaše jídla byla co nejzdravější a poskytovala tělu potřebné živiny.

5. Vyvážená strava

Vynechejte tučné, sladké, přesolené a zpracované potraviny a zaměřte se na čerstvé a přírodní suroviny s dostatkem sezónního ovoce a zeleniny. Nezapomínejte na vlákninu – zdravý metabolismus je klíčem k hubnutí. Vyzkoušejte jednoduché alternativy, jako je nahrazení bílé rýže hnědou, obyčejných těstovin celozrnnými apod.

6. Důsledné stravování 

Zdravé stravování však zahrnuje nejen přemýšlení o tom, co jíme, ale také jak jíme. Jezte s rozvahou a pomalu a vychutnávejte si vše, co máte na talíři před sebou. Pokud zpomalíte, budete schopni rozpoznat, kdy se cítíte plní, a vyhnete se přejídání. Abyste minimalizovali plýtvání jídlem, můžete si zbytky vždy později ohřát.

7. Dodržujte hydrataci

Pití vody může snížit hlad, zrychlit metabolismus a dokonce spálit více kalorií! 

Sladké nápoje obsahují hodně kalorií, proto je můžete nahradit vodou, čímž výrazně snížíte příjem kalorií. Pití vody bezprostředně před jídlem může také výrazně snížit vaši chuť k jídlu.

8. Dopřejte si – s mírou 

Pokud jste na sebe příliš přísní, může být dodržování zdravých návyků ještě těžší! Život je o rovnováze, a přestože je důležité se většinu času rozhodovat zdravě, je také v pořádku si občas dopřát něco, na co máme zrovna chuť. Pokud vás tedy čeká nějaká zábavná akce, nedělejte si příliš velké starosti s počítáním kalorií.

Bazen

9. Péče o sebe

Víme, že máte hodně práce. Každodenní život, cvičení, plánování jídla... Je toho hodně. Nezapomeňte si udělat čas i pro sebe. Dopřejte si během pracovního dne klidnou přestávku na kávu, daleko od telefonu. Zamyslete se nad tím, čeho jste již dosáhli a čeho chcete ještě v budoucnu dosáhnout. Meditace, dechová cvičení, psaní deníku nebo jakákoli jiná činnost, která vás uvolní – cokoli, co vám vyhovuje!

To vše znamená, že se musíte podívat sami na sebe a vzpomenout si, proč jste se vůbec vydali na cestu za letní postavou.

10. Najděte ty správné produkty 

Vše je snazší, když máte podporu! Naše kampaň Odpočítávání do léta zahrnuje některé z našich nejprodávanějších produktů na hubnutí s bezkonkurenčními slevami. Nakupujte nyní a dostaňte se do formy včas před létem!

Nejste si jisti, kde začít? Sada Sbohem kilogramy! Je 30denní program, který obsahuje 4 naše nejprodávanější produkty. Tato skvěle vybraná čtveřice nastartuje vaše pokroky tím, že odstraní přebytečnou vodu, podpoří spalování tuků ve dne i v noci a zaměří se na tvrdohlavý břišní tuk. 

Pořiďte si ho ještě dnes za exkluzivně nízkou cenu!

Produkty pro vás

RYCHLÉ VÝSLEDKY
-51%
Speciální cena 960 Kč Běžná cena 1 946 Kč
Zobrazit produkt