Jak hormony ovlivňují tvar těla?

Věděli jste, že existuje vztah mezi fungováním hormonů a tvarem těla?

image

Nedávné studie ukázaly, že existuje úzký vztah mezi fungováním hormonálních žláz a tvarem těla nebo způsobem distribuce tuku.

Jak hormony ovlivňují hubnutí?

Hormony jsou produkovány žlázami a uvolňovány do krve, kde jsou transportovány po celém těle, aby vykonávaly různé funkce. Endokrinní systém nemůže správně fungovat, pokud konzumujeme příliš mnoho cukru, dodržujeme dietu s nízkým obsahem kalorií nebo se často vystavujeme toxickým chemikáliím. 

Existují 3 typy lidí, kteří jsou postiženi několika příznaky, které mohou souviset s poruchou hormonů.

1. Nadledvinkový typ

Nadledvinky se nacházejí nad ledvinami a mají velmi důležitou roli při ochraně těla před ničivými účinky chronického stresu.

Kortizon – stresový hormon  – může vyvolat zmatek v našem těle, pokud není pod kontrolou. Jedním ze způsobů, jak brání úbytku hmotnosti, je zvýšením zadržování vody – to se stává, paradoxně, pokud přejdete na stravu s omezeným obsahem kalorií.

Příznaky nadlevinkového typu:

  • Chronická únava, vyčerpání po minimálním úsilí
  • Hromadění tuku v centrální části těla (pas, břicho)
  • Zadržování tekutin
  • Touha po slaných jídlech
  • Potíže s trávením, artritida, těžký premenstruační syndrom

Fyzické vlastnosti nadledvinového typu jsou široká ramena, silné nohy a zvýšený obvod pasu. Nejobtížnější částí pro nadledviny je břicho.

Doporučení

Pokud jste nadledvinkový typ, toužíte většinou po slaném a mastném jídle. Tato jídla stimulují nadledvinky a při nadměrném požití mohou vést k nadměrné stimulaci nadledvin a následně k nárůstu hmotnosti.

Doporučujeme jíst hodně ovoce, nízkotučné mléčné výrobky a celozrné potraviny. Při cvičení doporučujeme věnovat zvláštní pozornost nohám a břichu.

Slimmium doporučuje WaterOut XXL:

WaterOut XXL vás zbaví zadržované vody. Už bude konec nateklému obličeji, opuchlým kotníkům a nafouklému břichu.

Jako bonus navíc vyplaví toxiny z těla a resetuje váš lymfatický systém.

2. Typ štítné žlázy

Štítná žláza produkuje hormony zodpovědné za buněčný metabolismus. Tyto hormony jsou zodpovědné za spalování tuků, hubnutí, kognitivní schopnosti, střevní funkce, vstřebávání živin a vylučování odpadních látek z těla.

Štítné žláza, která není aktivní, může vést k problémům, jako je přírůstek na váze, kožní problémydeprese a nedostatek energie.

Příznaky typu štítné žlázy

  • Přibírání na váze
  • Únava, apatie
  • Nespavost, potíže usnout
  • Intolerance na chlad, bolest kloubů a vysoká hladina cholesterolu
  • Vypadávání vlasů, suchá pokožka

Doporučení

Typy štítné žlázy by měli vyřadit ze své každodenní stravy cukr, pečivo z bílé mouky, a bílou rýži. Vhodná jsou vejce, zelenina, kuřecí maso, ryby a libové maso. Dobré je také vyhnout se kofeinu.

Cvičení by měla být zaměřena na aerobik a silový trénink, aby se zvýšila svalová hmota a následně metabolismus.

Slimmium doporučuje kapsle CarbBlock XXL:

CarbBlock XXL kapsle s inovativním složením jsou inhibitorem sacharidů s dvojitou silou, blokují 54 % enzymů, které štěpí sacharidy, a zabraňují jejich přeměně na tělesný tuk. CarbBlock XXL snižuje chuť k jídlu a předchází útokům hladu, a tím pomáhá zhubnout.

3. Ovariální typ

Ovariální typy mají specifický tvar těla – výrazné boky a stehna.

Vaječníky jsou ženské reprodukční žlázy, umístěné na každé straně dělohy. Produkují estrogen a progesteron, hormony odpovědné za vývoj pohlavních orgánů a sekundární sexuální charakteristiky, včetně distribuce tuku v těle.

Jakákoliv dysfunkce v důsledku zvýšené produkce estrogenu vytváří nadbytek tuku.

Příznaky ovariálního typu

  • Akutní premenstruační syndrom
  • Hromadění tuku, zejména na stehnech
  • Ovariální cysty, neplodnost
  • Akné, výkyvy nálady
  • Únava, problémy se zády a s koleny
  • Nedostatek libida
  • Abnormální menstruační krvácení

Doporučení

Omezte smažené a kořeněné jídlo, tuky, mléčné výrobky, cukr a vepřové maso. Doporučuje se však konzumovat hodně bílkovin, protože pomáhají budovat svalovou hmotu. Užívejte si dlouhé procházky, běh, tanec nebo gymnastiku.

Slimmium doporučuje FatBurn XXL:

FatBurn XXL je dokonalým posilovačem metabolismu – kdykoli jste fyzicky aktivní, spaluje o 24 % více tuku a pokračuje v tom i po skončení aktivity.

Můžete jej užít před náročným dnem nebo krátkým tréninkem a sklízet stejné výhody, jaké byste získali z dlouhého tréninku.

Produkty pro vás