Jak se vyhnout suché pleti, vráskám a dalším zimním potížím

Se zimou jsou spojeny drobné radosti, které milujeme, ale bohužel je zima často spojena s kožními problémy. Přestože se většina z nás se suchou pokožkou potýká pravidelně, mnoha lidem není cizí ani zimní zarudnutí, větrné spáleniny, lupy na hlavě, popraskané rty a ekzémy.

image

Jedním z důsledků nedostatečné hydratace je dokonce nárůst vrásek! Pokožka v zimě není schopna tak dobře zadržovat vodu, protože se snižuje její vlhkost, což vede k suché pokožce a vráskám způsobeným zimním počasím.

Přestože nemůžeme uniknout nepřízni počasí v kombinaci s vytápěním interiérů, můžeme pochopit, co způsobuje nejčastější kožní problémy, a podniknout kroky, abychom měli zdravou pokožku ještě dlouho po skončení sezóny.

Zima je náročná na pokožku

Jistě víte, že ochrana pokožky před chladem je nezbytná, protože drsnější povětrnostní podmínky mohou vážně ovlivnit zdraví a vzhled naší pokožky:

  • Studený vzduch má mnohem méně vlhkosti než teplý. Ať už se jedná o pokožku, nehty nebo vlasy, v zimě se snižuje množství vlhkosti, které si mohou udržet.

  • Silný zimní vítr pokožku ještě více vysušuje a zbavuje ji tekutin potřebných pro letní lesk.

  • Teplo v interiéru je v zimě velmi příjemné, ale snižuje vlhkost vzduchu a našich tkání a zbavuje pokožku přirozených hydratačních olejů.

  • Horké sprchy a koupele mohou také poškodit povrch kůže.

  • Silné zimní oblečení může také přispívat k suché a svědivé pokožce.

Co dělat, abyste předešli zimním kožním problémům

V první řadě bychom měli upravit svůj režim péče o pleť – zásadní je používat více ochranného hydratačního krému. Pomáhá také pití velkého množství vody a používání zvlhčovače vzduchu v místnostech, kde trávíme nejvíce času. Udržování tepla je samozřejmostí, ale i tak můžeme omezit vystavování se nadměrnému teplu.

Výše uvedené kroky jsou správným směrem, ale je tu ještě jeden důležitý kousek skládačky, který je často ignorován...

Přichází záchrance: kolagen

Kolagen, který je v našem těle převládajícím proteinem, se nachází v různých pojivových tkáních, jako jsou svaly, šlachy a vazy, a také v cévách, zubech, kostech a kůži. Pomáhá také růstu vlasů a nehtů a stará se o dobrý stav naší pokožky. Jednoduše řečeno, kolagen je lepidlo, které drží naše tělo pohromadě. 

Bohužel již ve věku 25 let se tvorba kolagenu začíná zpomalovat, což znamená, že je třeba jej nahradit. Odhaduje se, že ročně ztrácíme až 1 % kolagenu, a bohužel ho nemůžeme zcela nahradit bez doplňků stravy.

Sada Slim DUO s KOLAGENEM [15DENNÍ PROGRAM] řeší právě tento problém a dodává vaší pleti to, co nejvíce potřebuje.

Výrobky obsahují patentované složky:

  • Ovoderm® zvyšuje pevnost pokožky až o 51 %* a pružnost až o 25 %*
  • Naticol® klinicky* prokázal*, že po 12 týdnech redukuje vrásky až o 16,5 %*, zvyšuje zářivost pleti a zlepšuje její hydrataci

Díky nim jsou Collagen Night Burner a Collagen Fat Burner mimořádně účinné.

Naši zákazníci se shodují, že pravidelné užívání přípravků Collagen Night Burner a Collagen Fat Burner může mít omlazující účinky na pleť. Studie prokázaly, že kapsle zvyšují pevnost a pružnost pokožky, což je dobrá zpráva, pokud chcete mít opět mladistvě vypadající pleť bez vrásek – a to po celý rok!


A ano, stále je čas rozloučit se se suchou pletí, vráskami a dalšími zimními neduhy už za pár týdnů a užít si toto krásné roční období naplno.

*Účinky produktu se mohou u každého uživatele lišit a mohou se lišit od účinků popsaných na webových stránkách.

Produkty pro vás