Je hormonální nerovnováha příčinou vašich kil?

Přemýšleli jste někdy o tom, proč se vám zdá, že se nadbytečná kila upínají jen na určité části těla? Typické programy na hubnutí sice doporučují snížit příjem kalorií a více cvičit, ale ve skutečnosti jde o mnohem víc než jen o udržování kalorického deficitu!

Hormony významně ovlivňují vaši váhu a rozložení tuku a tuk se vám může hromadit navzdory dietě – upřímně řečeno, dieta může váš hormonální profil dokonce zhoršit. 

Tento problém se vyskytuje častěji, než si myslíte. Je to proto, že žijeme ve světě, který není pro hormony zrovna nejlepším přítelem. Naše těla denně trpí – pesticidy, znečištěným ovzduším a různými chemickými látkami ve výrobcích. Před tím opravdu nemůžeme utéct. Pokud se vám nedaří shodit přebytečná kila, je načase, abyste se zaměřili na své hormony. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak na to!

Estrogen hormone levels

Jak hormony ovlivňují rozložení tuku

Hormonální nerovnováhu lze rozpoznat poměrně snadno. Hormony jsou chemičtí poslíčci, kteří se uvolňují ze žláz a krevním řečištěm se dostávají do dalších částí těla. Regulují mnoho různých funkcí v těle, včetně trávení, metabolismu, nálady a tukových buněk.

Některé hormony podporují tvorbu tuku na břiše, zatímco jiné podporují hromadění tuku na bocích a stehnech. Podle tvaru vaší postavy můžete určit příčinu vašich potíží s hubnutím. Pokud chcete ze své diety a cvičebního režimu vytěžit maximum, doporučujeme věnovat se hormonální nerovnováze.

Nika

Postava ve tvaru hrušky = estrogenová dominance

Pokud se vám tuk hromadí převážně na bocích, stehnech a hýždích, můžete mít problém s dominancí estrogenu. Estrogen je známý jako ženský hormon a má na starosti reprodukční zdraví, metabolismus a náladu. Zároveň však dává přednost ukládání tukových buněk v oblasti boků a stehen.

Když je hladina estrogenu vyšší než normálně, může se stát, že v těchto oblastech zřetelněji přibíráte nebo máte problémy s odbouráváním tuku.

Co můžete udělat?

K tomu, abyste zeštíhlili postavu ve tvaru hrušky, budete potřebovat víc než jen změnu životního stylu, protože vaše tělo má potíže s vyplavováním přebytečného estrogenu. Proto doporučujeme Estrogen Slimming Support, jediný trojitý estrogenový detox, který podporuje odstranění přebytečného estrogenu tím, že:

 • posílí játra,
 • podpoří střeva a
 • vyrovná hladinu estrogenu.

Nika

Postava ve tvaru jablka

Nedaří se vám odbourat tuk ve střední části těla? Existují dva hormony, které regulují tento typ hromadění tuku, takže je důležité zjistit, do které kategorie patříte. Mělo by to být jednoduché, protože jeden z nich souvisí s vaší (peri)menopauzální fází.

= Menopauza

Během menopauzy – ale ještě mnohem dříve v perimenopauzálním období – začíná hladina estrogenu klesat. Nižší hladina estrogenu přesouvá rozložení tuku z boků a stehen do oblasti břicha, čímž vzniká postava ve tvaru jablka. 

Může také dojít k poklesu svalové hmoty, což ještě více zvýší vaši tělesnou hmotnost a znemožní vám ji snížit.

Co můžete udělat?

Je to přirozený průběh života ženy, ale přesto si můžete užívat  (peri)menopauzální fázi pohodlně a se sebevědomím. MenoPause Slimming Support poskytuje úlevu během poklesu estrogenu, přičemž:

 • podporuje hubnutí pro postavu ve tvaru jablka,
 • podporuje kontrolu hmotnosti a
 • posiluje trávení.

= Kortizol

Pokud však zrovna neprocházíte (peri)menopauzou, může být příčinou vašeho bříška stres. Když jste pod fyzickým nebo psychickým tlakem, dochází k uvolňování kortizolu – stresového hormonu. Aby se vaše tělo připravilo na reakci na stresovou situaci, kortizol upřednostňuje okamžité využití glukózy místo jejího ukládání, což způsobuje vysokou hladinu cukru v krvi.

Dlouhodobý stres může vést k neustálému zvyšování hladiny kortizolu a cukru v krvi, což má za následek „stresové bříško“, kterého se nezbavíte, dokud... si neodpočinete.

Co můžete udělat?

Zbavte se břišního tuku rychleji díky zvládání stresu a zvýšené hladiny cukru v krvi s přípravkem Cortisol & Glucose Slimming Support a jeho účinkem 4 v 1, který:

 • zvyšuje schopnost organismu využívat uložený tuk,
 • knastartuje hubnutí,
 • podporuje emoční stabilitu a spánek a
 • zlepšuje celkovou pohodu.

Postava ve tvaru obdélníku = nerovnováha štítné žlázy

Suchá pokožka, nedostatek energie a soustředění, doprovázené hromaděním tuku po celém těle, jsou jistými příznaky pomalé funkce štítné žlázy. Štítná žláza je žláza ve tvaru motýla, která produkuje hormony štítné žlázy.

Hormony štítné žlázy mají na starosti rychlost metabolismu těla, takže když jich štítná žláza neprodukuje dostatek, váš metabolismus se zpomalí a vám se začne všude hromadit tuk, což dá vaší postavě tvar obdélníku!

Co můžete udělat?

Vyrovnejte hormony štítné žlázy a podpořte svůj metabolismus! Doporučujeme Thyroid Slimming Support, inovativní přípravek, který řeší příznaky pomalé činnosti štítné žlázy tím, že:

 • vyrovnává hormony štítné žlázy a jejich produkci,
 • podporuje hubnutí pro obdélníkový tvar postavy,
 • posiluje zdraví vlasů a pokožky a
 • zvyšuje energii a zlepšuje koncentraci.

Mohlo by vás zajímat