L-KARNITIN: PROČ UŽÍVAT TENTO DOPLNĚK STRAVY?

Jste na dietě, cvičíte, užíváte proteinové koktejly… ale stále nikde nepozorujete žádné svaly?

image

Mezi těmi, kteří chtějí zhubnout a získat svaly, je karnitin dobře známou aminokyselinou, která pomáhá tělu přeměnit tuk na energii.

Co je L-karnitin?

Především si musíme uvědomit, že L-karnitin není stimulant, ale přírodní látka syntetizovaná tělem. Vyrábí se v játrech a ledvinách před uložením do kosterních svalů, srdce, mozku a spermií.

Ačkoliv jej naše tělo umí syntetizovat, nevyvážená strava nebo změny související s věkem mohou zpomalit jeho produkci.

1) Zrychlené spalování tuků 

Hlavním úkolem L-karnitinu je transportovat spotřebovaný tuk (přesněji mastné kyseliny s dlouhým řetězcem) do části buňky, která je zodpovědná za spalování tuků, mitochondrií, které se také nazývají „továrny na energii“. Výsledek: tělo odbourává tuk (místo jeho ukládání).

Čím více karnitinu máme, tím vyšší je spotřeba tuku a tím nižší je úložná kapacita pro tuky…

2) Více svalů a rychlejší regenerace

Během sportovní aktivity potřebuje tělo spotřebovávat více energie. Vzhledem k tomu, že L-karnitin přeměňuje tuk pouze na energii, zachovávají se jeho vlastní tělesné proteiny a zásoby glykogenu. Kromě toho L-karnitin opravuje drobné svalové léze vznikající při každé sportovní aktivitě.

3) Snižte únavu

Bylo také prokázáno, že karnitin pomáhá zvyšovat tlak na naše svaly. V posilovně to může znamenat více vytrvalosti, aniž byste se cítili unavení.

4) Podporuje kardiovaskulární systém

Jelikož karnitin zachycuje tuk v krevním řečišti, zabraňuje překážkám v žilách a přebytečnému tuku, který by mohl způsobit kardiovaskulární onemocnění.

5) Hladší pokožka

Zachytáváním tuků snižuje L-karnitin také nadměrné vylučování tuků mazovými žlázami v kůži. To je důvod, proč se kůže zdá být méně mastná, a výskyt akné a černých pupínků je snížen.

Jaký je nejčistší L-karnitin na trhu?

L-CARNITINE PURE 500 obsahuje 500 mg prémiového L-karnitinu od známé švýcarské firmy Lonza. Tento přípravek přináší výhody pro sport i zdraví.

Více informací o tomto doplňku ZDE »

Mohlo by vás zajímat