Které ovoce a zelenina jsou nejlepší na hubnutí

Věděli jste, že až 86 %** lidí v EU nekonzumuje doporučených 5 porcí ovoce a zeleniny denně? Tyto vitamíny a antioxidanty nabité přírodní dobroty jsou však nejen velmi důležité pro naše zdraví, ale mohou pomoci i při hubnutí! Čtěte dál a dozvíte se, jak na to – a které jsou obzvláště prospěšné.

image

Kvůli hektickému životnímu stylu nám často zbývá velmi málo volného času. Výsledkem je, že většina Evropanů nejenže nezískává svých pět kusů ovoce a zeleniny denně, ale až 34,4 %** dokonce vůbec nejí ovoce a zeleninu každý den. A to může mít výrazný vliv na jejich hmotnost.

Jak konzumace ovoce a zeleniny ovlivňuje vaši hmotnost

Ovoce a zelenina obsahují spoustu vlákniny a vody a málo kalorií. To nutně znamená, že při stejném počtu kalorií můžete sníst více ovoce a zeleniny než potravin s vysokým objemem kalorií.

To vám pomůže cítít se déle sytí a navíc přijímáte méně kalorií.

Úžasné, že? Takto podporují hubnutí a zároveň poskytují základní živiny a silné antioxidanty, které vás chrání před škodlivými účinky volných radikálů, podporují imunitu a podporují celkovou pohodu.

Které superpotraviny jsou tedy obzvláště efektivní při hubnutí? 

1. Bobulové ovoce

Ovoce jako borůvky, maliny, acai, třešně a acerola jsou nízkokalorické superpotraviny plné antioxidantů a vitamínu C.

Kromě toho jsou také docela syté. Studie** odhalila, že lidé, kteří jedli bobulové ovoce před jídlem, zkonzumovali méně jídla než ti, kteří místo toho jedli sladkosti se stejným obsahem kalorií.

2. Mrkev

Díky vysokému obsahu vlákniny a vody se mrkev velmi doporučuje pro zdravé hubnutí. Dokáže vás zasytit téměř bez kalorií, takže můžeme s jistotou říci, že je jednou z potravin pro pozdní odpolední občerstvení.

Smíchejte ji s ovocem a jinou zeleninou nebo ji nakrájejte na nudličky a zkombinujte s nízkokalorickým dipem, abyste získali na živiny bohaté občerstvení na hubnutí.

3. Jablka

Jablka s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem vlákniny jsou dalším kandidátem na cenu pro nejvydatnější potravinu.

Jedna studie** dokonce odhalila, že jablko je téměř 3× sytější než čokoládová tyčinka. Co na to řeknete?

4. Brokolice

Brokolice s podobným mechanismem účinku vám také může pomoci zhubnout, neboť zvyšuje obsah vlákniny ve stravě a minimalizuje obsah kalorií.

Má také nízkou glykemickou hodnotu, což může pomoci udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou a ještě více snížit pocit hladu.

5. Špenát a další listová zelenina

Přestože většina lidí je nerada konzumuje, listová zelenina, jako je špenát a růžičková kapusta, patří mezi top zdravou a výživnou zeleninu doporučenou na hubnutí.

Víme, že růžičková kapusta se může celkem obtížně jíst, ale máme pro vás tip. Zkuste ji uvařit v osolené vodě do měkka (několik minut), poté ji opečte s česnekem, piniovými oříšky a trochou sójové omáčky (dle chuti). Mňam!

Jste příliš zaneprázdněni, abyste jedli ovoce a zeleninu?

V některých dnech se zdá, že zařadit do jídelníčku těchto 5 potravin denně je nemožné. Proto jsme přišli s perfektním řešením!

Super Green Mix Drink je jednoduchý způsob, jak do svého jídelníčku přidat více ovoce a zeleniny, i když máte životní styl na cestách, nemáte přístup k čerstvým plodinám nebo jen potřebujete extra podporu.

Získejte veškerou zeleninu a ovoce pro každý den s nápojem Super Green Mix Drink!

1 sáček Super Green Mix Drink odpovídá 5 porcím ovoce a zeleniny! Přesně tak! Obsahuje všechny výše uvedené druhy ovoce a zeleniny a ještě mnohem víc!

Super Green Mix Drink:

  • přináší neuvěřitelnou směs 31 různých druhů ovoce, zeleniny a bylinek s přidaným vitamínem C a zinkem
  • pomáhá podpořit spalování tuků a zvýšit váš metabolismus
  • usnadňuje zařazení zelených plodů do vašeho každodenního jídelníčku a dodává mu větší pestrost
  • udrží vás plné energie a vitality
  • je PRVNÍM přírodním superzeleným nápojem s klinicky potvrzenou antioxidační ochranou a má mimořádně silnou antioxidační účinnost
  • je vyvinut odborníky na výživu a obsahuje pouze 10,2 kcal na sáček

Jste připraveni na silnou dávku spalování tuků a antioxidantů? Dejte si svůj Super Green Mix Drink právě nyní!

**Zdroje:

James, Lewis J., et al. “An Afternoon Snack of Berries Reduces Subsequent Energy Intake Compared to an Isoenergetic Confectionary Snack.” Appetite, vol. 95, 2015, pp. 132–137., doi:10.1016/j.appet.2015.07.005

Holt, S H et al. “A satiety index of common foods.” European journal of clinical nutrition vol. 49,9, 1995, pp. 675-90https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7498104/.

Produkty pro vás