Nekupujte proteinové koktejly, pokud neobsahují…

K dispozici je velké množství bílkovinových (= proteinových) koktejlů a vybrat si je obtížné. Zejména pokud nemáte čas studovat, který z nich je nejlepší pro redukci tuku nebo hubnutí. Můžete si oddychnout, jsme tu pro vás, abychom vám v tom pomohli.

image

„Pokud je vaším cílem odstranit tuk, zvolte proteinový koktejl, který má co nejméně sacharidů a tuků,“ říká Jose Antonio, spoluzakladatel Mezinárodní společnosti pro sportovní výživu.

S touto kombinací bílkovin bude hubnutí nejjednodušší

Nejlepší volbou pro hubnutí je shake s kombinací syrovátky a kaseinu (mléčné bílkoviny) – samozřejmě, pokud nemáte problémy s mlékem, říká dále pro web WebMD o obecném zdraví Antonio. Proč ale pouze syrovátka a kasein?

V čem je síla syrovátky?

Jak je vysvětleno na webových stránkách Cleveland Clinic, American Academic Health Center, syrovátková bílkovina nám dodává energii a poskytuje okamžitý pocit sytosti. Doporučuje se zejména po cvičení, protože okamžitě vyživuje svalovou tkáň. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které potřebujeme pro budování svalů, a je snadno stravitelná. Je vhodná pro každodenní použití.

Jaké je tajemství kaseinu?

Kaseinové proteiny podporují růst svalů, ale tráví se pomaleji než syrovátkové proteiny. To je důležité ze dvou důvodů. Jedním z nich je udržování svalové hmoty, kterou společně s přebytečnými kilogramy  ztrácí mnoho lidí při hubnutí, protože často nekonzumují dostatek bílkovin. Druhým je dlouhodobější pocit sytosti, který pomáhá vyhnout se potřebě nadměrné konzumace, která se ve většině případů ukládá v podobě tukových zásob.

Shrnuto

Nejlepší kombinace je: rychle působící syrovátkový protein (pro rychlou regeneraci a růst svalů) a pomalu působící kaseinový protein (pro udržení svalů). Souhrn jejich fungování naleznete v následující tabulce.

SYROVÁTKOVÝ PROTEIN

MLÉČNÁ BÍLKOVINA – KASEIN

Spouští tvorbu bílkovin ve svalech

Spouští tvorbu bílkovin ve svalech

Je rychle strávitelný a zajišťuje růst a regeneraci svalů

Pomalé trávení, dlouhodobá péče o zachování svalové hmoty 

Ideální po cvičení pro vnitřní regeneraci a budování svalů 

Ideální po tréninku pro delší pocit sytosti a pro výživu svalů pro dlouhodobou výkkonost


Ale proč je svalová hmota tak důležitá?

Svaly dávají našemu tělu vyrýsovaný tvar. Pokud ztratíme svalovou hmotu během hubnutí, naše tělo nezíská požadovaný tvar. Svaly nám také pomáhají zhubnout. Čím více máme svalové hmoty, tím více urychluje metabolismus a spalování tuků, protože svaly spotřebovávají 2,5krát více energie/ kalorií než tuková tkáň. 

A všechny dámy, které čtou, si nemusí dělat starosti: nebudete vypadat jako hora svalů! Pouze postava bude krásnější a tělo bude pevnější.

Proč je Shake'n'Shape nejlepším proteinovým shakem na hubnutí?

Protože splňuje všechny výše uvedené podmínky:

  1. Obsahuje více než 50 % vysoce kvalitního proteinu (jedna dávka obsahující 30 gramů obsahuje 16 gramů proteinu!).
  2. Obsahuje syrovátkovou bílkovinu doplněnou kaseinovým proteinem.
  3. Rychlá a snadná konzumace po cvičení, prášek stačí smíchat s vodou a máte hotovo.
  4. Je to dobrá náhrada za svačinu a rozhodně lepší než rychlé občerstvení. Kromě 16 g bílkovin obsahuje esenciální vitamíny a extrémně vysoký obsah vlákniny, přičemž má nízký obsah sacharidů a tuků. Přidáním pár jahod a několika ořechů získáte rychlé, chutné a výživné jídlo. Žádné špatné zprávy.
  5. Přidali jsme také 5 složek, které dále podporují jeho funkci:
  • L-karnitin, který je nezbytný pro spalování tuků, 
  • enzym bromelain, který navíc pomáhá trávit bílkoviny,
  • zelenou kávu, která inhibuje vstřebávání cukru z potravin,
  • koenzym Q10, silný antioxidant, který chrání naše továrny na spalování tuků (mitochondrie) a
  • kyselinu hyaluronovou, která udržuje tkáně v celém těle hydratované, zejména známá také jako látka poskytující pokožce zdravý a tonizovaný vzhled.
 Využijte speciální zaváděcí AKCE a pořiďte si Shake'n'Shape s vysokým obsahem bílkovin, vlákniny a vitamínů pro nejlepší podporu hubnutí.

 
Zdroje:

 

Mohlo by vás zajímat