Proč moje kamarádka může sníst cokoli a je štíhlá a ja přibírám už při pohledu na jídlo?

Fráze „jste to, co jíte" vlastně neplatí. Proč? Protože dva lidé, kteří jedí stejné jídlo, ho často metabolizují různě, a proto se to i jinak projevuje na jejich postavě.

image

Absorpce makroživin a mikroživin významně ovlivňuje střevní mikroflóru. Množství kalorií, které organismus absorbuje, závisí na několika faktorech: na kvalitě trávení,trávicích šťáv, žaludečních kyselin, trávicích enzymů a diverzitě střevní flóry.

Co je to trávení?

Stručně řečeno, trávení je proces, který začíná v ústech při žvýkání jídla a končí v tenkém střevě, kde se působením trávicích enzymů a pankreatické šťávy proteiny rozkládají na aminokyseliny.

Špatná střevní flóra znamená nadváhu

Trávení je složitý proces, který se u každého člověka liší. Tyto rozdíly se vyskytují zejména v důsledku špatných stravovacích návyků: nedostatečného přežvykování, nedostatku mikroživin v potravě, časté konzumace zpracovaných potravin. Obezita je často spojena s různými střevními záněty, nevyváženou střevní flórou, pomalým metabolismem a oslabeným imunitním systémem.

Co můžete udělat?

Pokud si chcete zlepšit střevní flóru, musíte mít vyváženou stravu obsahující hodně ovoce a zeleniny, probiotik (kefír, jogurt, jablečný mošt, zelí), vyhýbat se zpracovaným potravinám, stresu a nadměrnému užívání antibiotik.

Slimmium navíc vyvinul revoluční výživový doplněk – HungerBlock EXTREME. Ten vám pomomůže jednoduššeji hubnout a navíc aniž byste hladověli, jelikož snižuje chuť k jídlu. Účinnost HungerBlock kapslí je vědecky prokázána.

Produkty pro vás