Pokud chcete zbavit kil, dělejte tohle před spaním

Máte někdy pocit, že život plyne rychlostí 100 km/h a vy se s ním snažíte udržet krok? Věřte nám, že v tom nejste sami. Nabitý pracovní kalendář, rodinné povinnosti a každodenní pochůzky naplňují naše dny až po okraj a často znemožňují dodržovat svůj jídelníček nebo navíc stihnout návštěvu posilovny a snažit se dosáhnout svých tělesných cílů.

Večery jsou jedinou částí dne, kdy se většina lidí uklidní. Doma z práce, špinavé nádobí v myčce a děti tvrdě spí, což znamená, že je čas konečně si udělat pár chvil pro sebe. Bohužel jste ale příliš unavení na to, abyste si oblékli svůj sportovní outfit a spálili ještě pár kalorií, že? Kromě toho na vás z kuchyně volají noční svačinky a sladkosti. A to ani nezačínejme s časem stráveným u obrazovky – scrollování sociálních médií, zná to někdo? 

Bedtime routine for shedding kilos

I když víte, že tyto návyky pro vás nejsou nejlepší, občasná večerní zmrzlina nebo ponocování, protože se chcete dívat na svůj oblíbený seriál, jsou v pořádku. Problém je, že se tyto zdánlivě neškodné požitky mohou rychle nahromadit a nakonec máte na talíři více zlozvyků, než vaše tělo zvládne. 

Kromě negativního vlivu na celkovou pohodu může být nezdravý režim a špatný spánek také příčinou toho, proč vám najednou nesedí vaše oblíbené šaty! Nedostatek spánku a noční chutě vám nejenom brání shodit těch pár centimetrův pase navíc, ale dokonce přispívají k dalšímu nárustu hmotnosti.

Ale vydržte, protože dnes vám chceme prozradit několik drobných změn, které mohou situaci obrátit ve váš prospěch a usnadnit vám hubnutí během spánku.

Proč je kvalitní spánek tak důležitý?

Nedostatek spánku je v naší společnosti velkým problémem. Doporučená doba spánku pro zdravého dospělého člověka je 7-8 hodin. Cokoli pod tuto hranici způsobí nejen to, že budete na druhý den mrzutí a unavení, ale také vám zabrání zbavit se nadbytečných kilogramů.

Všechno závisí na hormonech hladu. Existují dva – leptin, který udržuje nízkou hladinu chutí k jídlu a pomáhá regulovat hladinu energie, a ghrelin, který stimuluje hlad. Lidé, kteří se dostatečně vyspí, mají méně ghrelinu a více leptinu, což jim umožňuje lépe kontrolovat chuť k jídlu během dne. 

Pět nejlepších rad, jak zlepšit svou večerní rutinu a maximalizovat hubnutí

1. Elektronická zařízení nechte mimo ložnici

Pokud se snažíte podpořit noční hubnutí, je načase nechat technologii – notebook, tablet, smartphone – za dveřmi ložnice. Studie prokázaly, že vystavení modrému světlu narušuje tvorbu melatoninu, hlavního hormonu podporujícího spánek, což vám ztěžuje usínání. Jiná studie* dokonce prokázala souvislost mezi vystavením modrému světlu v noci a zvýšeným hladem, který vede k přibírání na váze.

2. Snižte stres pomocí meditace 

Stres pravděpodobně dobře znáte. Vyvolává ve vás úzkost, narušuje váš spánek a může vám dokonce bránit v dosažení vytouženého tělesného cíle. Kortizol, hormon, který vaše tělo uvolňuje, když jste ve stresu, ovlivňuje metabolismus a způsobuje přibírání na váze, zejména v oblasti břicha. Proto před spaním vyzkoušejte relaxační techniky jako jsou meditace, hluboké dýchání a všímavost, které nejen zlepšují spánek, ale také vám pomůžou rychleji zhubnout.

3. Stáhněte termostat a zatáněte závěsy

Pokud se vám nedaří dopřát si kvalitní spánek a udržet si váhu na uzdě, je načase věnovat svému odpočinkovému místu více pozornosti. Udržování chladu v ložnici vám pomůže shodit pebytečná kila tím, že podpoří metabolismus a stimuluje spalování kalorií. Pokud je ve vašem pokoji příliš horko, budete mít navíc problémy s usínáním a udržením spánku. I toto bude brzdit vaše úsilí o hubnutí.

4. Po večeři si vyčistěte zuby

Může se zdát, že tenhle krok je příliš banální, ale opravdu funguje! Abyste se vyhnuli nočnímu mlsání, zvykněte si po večeři čistit zuby. Zaručujeme vám, že si dvakrát rozmyslíte, než se znovu pustíte do jídla, když už jste si zuby jednou vyčistili. Tím, že tento krok zařadíte do své rutiny se také vyhnete zatěžování těla kaloriemi navíc a budete lépe spát, protože nepůjdete do postele s plným žaludkem.

5. Před spaním pijte NightBurn XXL 

Pokud jste se rozhodli postupovat podle výše uvedených tipů, už nyní jste na správné cestě. My však máme v rukávu ještě jedno eso, díky kterému bude mít vaše večerní rutina úspěch!

NightBurn XXL je klinicky ověřený spalovač tuků, který vám pomůže zbavit se chutí na jídlo pozdě večer, zabrání hromadění tuků, podpoří spalování tuků a zlepší váš spánek pomocí pečlivě vybraných složek, jako je Garcinie kambodžská, plody rohovníku, kořen čekanky a meduňka. Zařazení tohoto nápoje na spalování tuků do vaší večerní rutiny vám rozhodně pomůže dosáhnout pozitivních změn rychleji!

Zlepšete svou večerní rutinu a zbavte se kilogramů během spánku! 

Zdroje:  

Study links evening blue light exposure to increased hunger. American Academy of Sleep Medicine – Association for Sleep Clinicians and Researchers. (2017, August 23). https://aasm.org/study-links-evening-blue-light-exposure-to-increased-hunger/ 

Torgan, C. (2015, May 15). Cool temperature alters human fat and metabolism. National Institutes of Health. https://www.nih.gov/news-events/nih-research-matters/cool-temperature-alters-human-fat-metabolism 

Produkty pro vás