Stanovte si cíle v oblasti hubnutí, které zajistí úspěch, nikoli selhání

Možná už jste někdy slyšeli frázi: „Selžete-li v plánování, plánujete selhání,“ a pokud jde o hubnutí, platí to dvojnásobně. Je to vlastně důvod číslo jedna, proč většina lidí při snaze úspěšně zhubnout selže. 

Čtěte dál a prozradíme vám 5 tipů, jak si stanovit hubnoucí cíle, které vám zajistí úspěch!

image

Skutečný důvod, proč nemůžete dosáhnout ideální váhy

Ať už se rozhodnete dodržovat jakoukoli dietu nebo cvičební režim, pokud neodpovídá vašemu životnímu stylu, budete mít s největší pravděpodobností potíže s jeho dodržováním a dlouhodobě nezhubnete. Možná, že na začátku to půjde samo a podaří se vám zhubnout, ale jakmile nebudete schopni nový režim dodržovat, přiberete dvakrát tolik.

Při nastavování cílů v oblasti hubnutí je nejhorší stanovit si příliš vysoký a příliš brzký cíl. Je sice přirozené toužit po rychlých výsledcích, ale realita je bohužel jiná a takové cíle jsou receptem na zklamání. 

Zatímco ve dvaceti letech bylo shodit pět kilo snadné, dneš už to vaše tělo pravděpodobně tak rychle nedokáže. A pokud nejste zvyklí na kardio trénink, nebude pro vás uběhnout každý den 5 km dosažitelné. Možná, že nějaké kalorie spálíte, ale s největší pravděpodobností budete pořádně vyčerpaní a do tří dnů s tím skončíte. 

Totéž platí i pro velmi restriktivní diety. První týden se budete cítit dobře a začnete si všímat určitých výsledků. Ale vaše tělo bude mít větší chuť na jídlo než kdykoli předtím, což bude ve výsledku znamenat, že všechna ta kila, která jste shodili se vrátí zpět i s malým bonusem navíc.

Je důležité podotknout, že ne všechny stravovací plány jsou pro každého. Zatímco jeden jídelníček může pro někoho fungovat zázračně, nemusí být vhodný pro vás, zejména z dlouhodobého hlediska. A pokud si přejete vytvarovat si postavu, měli byste se zaměřit na trvalý úspěch.

Je důležité najít a zvolit takový plán hubnutí, který se bude hodit do vašeho rozvrhu! Dodržování stejného režimu jako dodržují mladší lidé, kteří mají spoustu volného času, může vést k frustraci. A vy pravděpodobně dopadnete tak, že s celým plánem skoncujete úplně. Práce v kanceláři, doma děti a k tomu plán na hubnutí – to prostě není udržitelné a vaše telo nefunguje optimálně, abyste byli vůbec schopni odbourávat tuk.

Protože pokud jde o dlouhodobý úspěch, pomalý a trvalý pokrok je důležitější než rychlé změny!

Nezaměřujte se na číslo na váze!

Když mluvíme o hubnutí, nejde jen o shazování kil, ale o mnohem víc. Představte si, že máte neomezenou energii na řešení každodenních úkolů, cítíte se plní sebevědomí a víte, že máte sílu zdolat každou překážku, která vám přijde do cesty.

Jakmile se zaměříte na tyto cíle, nejenže se zbavíte faldíků, které nenávidíte, ale začnete pozorovat změny také na svém zdraví a ve svém myšlení.

Toto jsou skutečné cíle, o které byste měli usilovat a ty jsou daleko důležitější než čísla na váze.

Pět pravidel pro stanovení cílů hubnutí, které povedou k úspěchu

Cesta k trvalému úspěchu při hubnutí začíná ve vaší hlavě. Je čas zaměřit pozornost na plánování cesty k udržitelnějšímu a silnějšímu přístupu. Tady je několik klíčových postupů, které můžete do své cesty zařadit.

1. Rozdělte své cíle v oblasti hubnutí do menších krůčků 

Fixace na ideální váhu může vést ke zklamání, protože výsledky neuvidíte hned. Rozdělte si proces hubnutí na menší, dosažitelné milníky. Díky tomu budou vaše cíle nejen lépe zvládnutelné, ale také si zajistíte nepřetržitý zdroj vítězství, který bude dále podporovat vaši motivaci.

2. Vyberte si režim, který bude vyhovovat vám 

Klíčem k dosažení výsledků je důslednost. Proto si musíte zvolit takový plán hubnutí, který se přizpůsobí vašemu životnímu stylu. V opačném případě bude těžké ho dlouhodobě dodržovat. Ačkoli mnozí mohou doporučovat vysoce intenzivní kardio cvičení a vyřazení sacharidů, neznamená to, že je to pro vás osobně ten nejlepší nebo nejzdravější přístup.

Cvičení s nízkou zátěží, jako je například zumba nebo rychlá chůze, může být mnohem udržitelnější a lépe ji do svého dne začleníte.

3. Najděte v sobě motivaci 

Je těžké se každé ráno nutit do cvičení, pokud nám chybí motivace. Možná je stejně tak těžké upřednostnit salát před jídlem plným sacharidů. 

Nejprve si položte otázku, proč vlastně chcete zhubnout. Co vás k tomu vede? Chcete se cítit sebevědoměji a být zdravější? Možná vás štve, že už se nevejdete do svých oblíbených džínů. Ať už je to cokoli, motivace k hubnutí musí vycházet z vašeho nitra, ne od ostatních.

4. Dejte svému konečnému cíli podobu 

Někdy je těžké si před sebou obhájit, proč vlastně chodíte 4-5x týdně na procházky, když se po týdnu ještě nedostavily výsledky. Vizualizace je mocný nástroj, která vám pomůže představit si, jak může vypadat váš život, když dosáhnete svých cílů. 

Představte si sami sebe, jak jste dosáhli svého cíle, jste zdraví a v pohodě, ve svém oblíbeném outfitu, plní energie a především šťastní. To vám pomůže udržet si jasné záměry. 

5. Buďte k sobě laskaví

Hubnutí je cesta plná vzestupů a pádů. Jakékoli pochybení v jídelníčku nebo vynechání tréninku nesmaže všechny pokroky, kterých jste již dosáhli. Chovejte se k sobě laskavě a s pochopením, i když se vše nedaři podle plánu.

Maximalizujte svůj pokrok a získejte větší motivaci

Změna myšlení je zásadní, ale využití správných nástrojů může výrazně urychlit váš pokrok. Přírodní doplňky stravy mohou doplnit vaše úsilí a přínést viditelné výsledky, které vás mohou dále motivovat a pomohou vám mnohem snadněji dodržet vaše cíle v oblasti hubnutí.

Sada Sbohem kilogramy! je skvělý způsob, jak s hubnutím začít a zároveň si udržet velkou motivaci! Obsahuje 4 přírodní řešení, které vás jistě připraví na úspěch! 

Nejrychleji působící nápoj na formování postavy na trhu, WaterOut XXL, odstraní přebytečnou vodu a nadýmání. To nastartuje hubnutí a dodá vám potřebnou motivaci, protože během týdne uvidíte výsledky!

Jakmile je vaše tělo připraveno na efektivnější hubnutí, je čas optimalizovat procesy spalování tuků v těle.

AdipoBurn XXL se zaměřuje na břišní tuk a dokonce zabraňuje růstu tukových buněk. NightBurn XXL maximalizuje spalování tuků během noci a zároveň vám pomůže potlačit noční chutě na jídlo. Díky tomu bude udržet dietu mnohem snažší. 

A v neposlední řadě, FatBurn XXL podporuje hubnutí tak, že pomáhá spalovat více tuků během dne a zároveň vám dodá energii. Navíc pomůže vašemu tělo rychleji se zotavit, takže se budete probouzet svěží a připraveni vytěžit ze dne maximum.

Usnadněte si dosažení svých cílů v oblasti hubnutí a udělejte první krok ke zdravějšímu a lepšímu já s programem Sbohem kilogramy! 

Produkty pro vás