Proč je důležité snížit konzumaci cukru

Je to fakt: konzumujeme příliš mnoho cukru. Prioritou by mělo být snížení jeho příjmu. Proč? Protože nadbytek cukru má závažný negativní vliv na naše zdraví. Představuje jednu z největších hrozeb pro náš zdravotní stav, od obezity až po srdečně-cévní onemocnění.

image

Hladiny cukru v krvi jako na horské dráze

Když konzumujete cukr, vaše tělo se ocitá v situaci jako na horské dráze.

1. Nejdříve vám prudce stoupne hladina cukru v krvi,

2. Tím se zvýší hladina inzulínu (inzulín je hormon, který umožňuje vstup cukru/glukózy do buňky).

3. Inzulín odstraňuje cukr z krve a dává buňkám příkaz, aby ho ukládali jako tuk.

4. Výsledkem je pokles hladiny cukru v krvi, což způsobuje únavu a náladovost.

5. Při nízké hladině cukru v krvi se začne znovu rychle objevovat chuť na sladké!

Závislost na cukru

Cukr je vysoce návykový a jelikož přináší velmi dobrý pocit, často ho zkonzumujete příliš mnoho, aniž byste si toho byli vědomili. To znamená, že přijímáte i mnoho nadbytečných kalorií, což ohrožuje vaši cestu k hubnutí.

Dávejte si pozor na glykemický index

Abyste se vyhnuli nadměrnému konzumování vysokokalorických potravin s nízkou výživovou hodnotou, věnujte pozornost glykemickému indexu (GI). Ten hovoří o tom, jak rychle se cukr z potravin vstřebává do krevního oběhu. Potraviny s vysokým GI, jako jsou sacharidy, zvyšují hladinu cukru v krvi, což vede k rychlému přísunu energie. Tento náhlý vzestup však často vede k rychlému poklesu hladiny cukru.

To, co potřebujete, jsou pomalé a stabilní příjmy energie, které sladkosti bohužel neposkytují.

Jak se vymanit z tohoto začarovaného kruhu?

Hladinu cukru musíte vyrovnat. Konzumace komplexních sacharidů kombinovaných s vlákninou, jako jsou ovoce a zelenina, celozrnné výrobky a bílkoviny, je velmi účinná. Nezapomeňte do své životosprávy zařadit i každodenní cvičení.

Pijte dostatek vody, hodně spěte a přidejte do svého jídelníčku doplňky stravy – ty vám mohou pomoci hladinu cukru v krvi ještě více stabilizovat.

A jaké doplňky stravy si vybrat pro potlačení chuti na sladké? 

Náš tip: kapsle SugarOut! Obsahují výtažky ze skořice a břízy bílé, jsou přírodním a účinným způsobem, jak zastavit chuť na sacharidy a sladké. Pomohou vám zhubnout díky stabilizování hladinu cukru v krvi.

Jelikož SugarOut vyrovnává hladinu cukru v krvi, omezuje tak účinně chutě na sladké. Zjistíte, že držet dietu je mnohem jednodušší, když nebudete neustále myslet na čokoládový dortík! Stačí 1 kapsle denně, abyste byli na cestě k úspěchu a zlomily tento začarovaný kruh s konzumací cukru!

Produkty pro vás